09027700907

خانه » وب سایت

وب سایت

اشتراک گذاری مطلب:

وب سایت ها امروزه به یکی از اجزاء جدایی ناپذیر هر کسب و کاری تبدیل شده‌اند. حتی افراد نیز برای معرفی خود و کسب کار خانگی خود از وب سایت استفاده می‌کنند. بنابراین هرچه وب سایت شکیل و کربر پسندی داشته باشید بازدید کننده ها زمان بیشتری در سایت شما صرف می کنند و شما می توانید اثر خوبی بر مشتری های خود داشته باشید. جذب و نگه داشتن مشتری برای شرکت ها و کسب و کار های با مقیاس بزرگ اهمیت حیاتی دارد.

 انواع وب سایت

 بلاگ یا سایت شخصی: وب سیاتی ساده با ابزارهای محدود، که وارد کردن و ویرایش اطلاعات توسط یک شخص به سادگی انجام می‌شود.

 کسب و کار:  دارای ظاهری شکیل و معرف کسب کار یا برند مد نظر

 تجارت الکترونیک (e-commerce) : سایت‌هایی که برای فروش کالا، فایل یا خدمات طراحی می‌شوند. از مهمترین ویژگی آن ها امکان پردخات آنلاین است همچنین قابلیت مدیریت موجودی، حمل و نقل، مالیات و کاربران هم محدوده را دارد.

 

 سایت کاریابی: در این گونه از سایت‌ها کار فرما، کار مورد نظر، دستمزد و سایر موارد را تعیین می‌مند  و افراد برای آن درخواست می‌فرستند.

 دایرکتوری کسب و کار‌ها: در این سایت‌ها لیستی از یک سنف از کسب و کارها همراه با اطلاعات تماس وجود دارد که افراد می‌توانند بر اساس منطقه جغرافیایی، نوع خدمات ارائه شده و سایر موارد، کسب و کار مورد نظر خود را جستجو کنند.

 پرسش و پاسخ: سایتی مثل Yahoo Answers ، stack overflow که در یک زمینه تخصصی افراد سوالات را مطرح کرده و عده‌ای به آن پاسخ داده و پاسخ ها و سوالات امتیاز می گیرند. در واقع یک اجتماع مجازی کوچک است.

 سازمان‌های مذهبی و بدون کسب منفعت (nonprofit organizations)

این سایت‌ها خدماتی یا اطلاعاتی را به رایگان ارائه کرده و قابلیت دریات اعانه از طرف افراد را دارد.

 نمونه کار: محلی برای نمایش کار شما است. که ارائه یک گالری شکیل از نمونه کارها با یک محیط کاربر پسند از ویژگی های اصلی این سایت‌ها است.

 ارتباط آنلاین: سایت‌هایی با قابلیت شبکه های اجتماعی ساده مانند فروم (forum ) ها.

تخفیفی : در یک صنف خاص کسب و کار های زیاد اقدام به ارائه تخفیف می کنند که این می توان آنها در یک سایت جمع کرد. قابلیت اظافه کردن، مدیریت و منقضی شدن کپن ها وجود دارد همچنین کاربران می‌توانند به کپن ها رأی دهند.

 مزایده : کاربران می‌توانند پیشنهاد دهند، پرداخت کنند و شما می‌توانید. پیشنهادات و حراجی ها را مدیریت کنید.

 چند زبانه: این ویژگیی هست که بسیاری از کسب و کار های بزرگ به دنبال آن هستند از این طریق وارد بازاهای جدیدی شوند.

 ویکی ها و پایگاه های دانش: در این سایت ها اسناد یا همانند ویکی ها مقالات به صورت منظم با قابلیت دست یابی سریع قرار می‌گیرند.

پادکست: درواقع همان رادیویی اینترنتی است که فایلهایی را به صورت فیید به دستگاه های پخش دیجیتال ارسال می کند.

 کمیسیون:گرفتن کمیسیون با پیشنهاد محصول یا خدمت مناسب برای کاربران.

 سایت عکاسی: مناسب برای عکاسان حرفه ای و آماتور برای به اشتراک گذشتن عکسهای فوق العاده حرفه ای خود یا عکس های تعطیلات خانوادگی. این سایت‌ها قابلیت درست کردن آلبوم، گالری، گذاشتن عنوان و کپشن، نمایش لایت باکس و اسلایدشو  را دارند.

 سایت دانشگاهی و مدرسه:این نوع سایت ها برای ارائه زمان بندی ها، اطلاعیه ها، معرفی بخش های دانشگاه، کلاس ها و دوره ها، امکانات، رویداد ها و … هستند.

 بلاگ محرمانه: برای ایجاد دفتر خاطرات شخصی، کارهای تیمی چند نفره و هرچیزی که بخواهید از دیدگان عمومی پنهان باشد.

 بلاگ فامیلی: سایت های زیبا و کوچک ، مسل سایت عروسی که حاوی عکس های عروسی ، گپ و گفت های فامیلی و … است.

به طور خلاصه انواع وب سایت را می توان در دسته بندی های زیر قرار داد که در هنگام پ کردن فرم زیر باید یکی از انواع آن را انتخاب کنید:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سایت ها این لینک را ببینید: در مورد انواع وبسیات و اثر آن بر کسب و کار

فرم ثبت سفارشاشتراک گذاری مطلب: